URA! sînt bătrînă! - strig eu ca să-mi justific prezenţape cărările alăturate bătătorite de studenţii îndrăgostiţiîntorşi recent de la culesul merelorse împart (gratis fireşte) ingheţate cu arome de pepene roşu ori galbenbabele-frunze mă discută îmi pomenesc neamurileinventînd istorii cu nişte copii din flori
de ce hoinarind in haos...adica in Romania...pentru ca tara asta traieste in haos de sute de ani si cred ca taind poteci in aceasta viata a noastra, ridicind intrebari, cunoscind oameni, mai putem face ceva, sa incercam sa inducem o entropie hranitoare de spirit ce va ataca halul de criza, nu de finante ci de creier si sentiment, de inima si moral...prieteni, ajutati-ma !