Se afișează postările cu eticheta high key. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta high key. Afișați toate postările
miercuri, 9 martie 2011
marți, 21 iulie 2009
nelu

Cînd te-ai iscălit cu creta pe un podinimă,cînd ţi-ai zis tu ţie, Nelu Generalu?inimă...Cum de te-ai destăinuit la lumeinimă,şi de ce ţi-ai zis tu, Nelu Generaluinimă.Trece trenu pe deasupra ta inimă,pe deasupra podului pe care tu l-ai scrisinimă.Eu mă duc cum stau înscris într-o fereastrăinimă,ah, într-o fereastră de lung treninimă.Scrisă, tu rămîi de cretă pe un podinimă...Nelu Generalu, tu rămîi pe podinimă,şi în urmă trenuri, lungi, prelungi şi greleinimă...au să treacă peste tine, au să treacă peste tineinimă... ( Nichita Stanescu)
Abonați-vă la:
Postări (Atom)