Se afișează postările cu eticheta orfani. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta orfani. Afișați toate postările

miercuri, 28 octombrie 2009

dincolo de tristete


mergeam cu masina pe un drum ingust cind m-am intilnit cu ei...mergeau spre minastire intr-o caruta mica trasa de un biet magarus...am tras mult dreapta si am luat aparatul foto sa-i fotografiez...si sa intru in vorba :
-ce faceti, va plimbati duminica ? uite ce copii frumosi !
-de domnule, vai de capul lor, au ramas in primavara fara mama
-da' ce-a patit ?
-s-a spinzurat, dumnezeu s-o ierte
...ne despartim cu o lacrima in coltul ochilor